Hello Marcel + Viah + Bariel AV

16. 3. 2024 - 17. 3. 2024, Plzeň

Typ akce
Koncert
web
http://moovement.cafe/
Místo
Mōōvement
Americká 18, Plzeň
zobrazit na mapě

Futuretro hrdinové české elektronické scény se budí po vydatném zimním spánku a spojují své síly, aby společně porazily zlou Šeď, paní z nejtemnější hlubiny vesmíru. Jejich zbraně jsou synťáky, vokodéry, tanec a kostýmky. Tahle vesmírná bitva se odehraje na poli nového prostoru Mōōvementu.

Hello Marcel tvoří Adam Sodomka a Michael Macek, dva kamarádi z malého města na pomezí Čech a Moravy. Hello Marcel vyráží začátkem roku 2018 do rádií a prvních malých koncertních sálů. S nadějí a vášní usilují o převrat v myslích a náladách všech lidí, kteří ocení kombinaci tanečních hudebních žánrů se „špeky“ z pokladnice českého jazyka. Po odehrání 200 koncertů napříč Českou Republikou Hello Marcel objevují a zušlechťují intenzivní vztah s koncertním publikem. Vdechli život 35 písním a na jaře k nim plánuji přírůstek v podobě třetího alba.

Viah se dá popsat jako elektronický tandem, který si jede svoje – experimentují se synťáky, které se jim zrovna dostanou pod ruku, zpívají a tančí. V rámci svých koncertů zvou účastníky do své osobní „emocionální sauny“, zas a znovu propocují svoje pracovní úbory a balancují na hraně svých sil. Viah se v posledních letech stala jakýmsi modulárním projektem v rámci složení. „Letos, tj. v pátém roce fungování kapely, jsme se konečně naučily přijmout tu neustálou nestálost členů kapely jako výhodu celého projektu, dává nám to obrovskou svobodu k růstu. A tak si do naší kapely našel cestu Tomáš Martínek (TMA).“ Tomáš Martínek aka TMA je hudebník a multimediální programátor. Neustále se pohybuje na okraji alternativní elektronické hudby s prvky a postupy klasických skladeb. Silným motivem jsou pro něj rezonující plochy, tlumené hluboké beaty, pulzující sub-bass. Ambienci dokreslují fragmenty nahrávek městského prostředí.

Jakub Baierl (Méta Monde, Yoga Kolektiv) se svým novým audiovizuálním projektem ztělesňuje svou lásku k analogovým synťákům a elektronické hudbě coby producent Bariel. Emocemi řízená hudba tvořená syntezátory a drum machinami a texty, které občas impulzivně vznikají tady a teď, obohacené živou kytarou Zdeni (Good Times Only) a live vizuály od Rmn Gee (Méta Monde) spojující daný okamžik s reálným světem.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články