Jakub Tököly Quintet

27. 9. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.loopjazzclub.cz/
Místo
The Loop Jazz Club Hostivař
Weilova 1144/2, Praha
zobrazit na mapě

Vždy bylo prioritou pořadatelů představit na festivalu Prague Proms širokou škálu interpretů všech uměleckých žánrů. Nejen proto do programu zařadili pianistu a skladatele Jakuba Tökölyho a jeho Quintet.

Slovenský rodák Jakub Tököly je řazen mezi nejvýraznější jazzové osobnosti své generace. Působil v mnoha úspěšných československých a mezinárodních projektech. V autorské tvorbě se inspiruje romským folklorem, jazzem, artificiální hudbou, ale i flamencem. V jeho hře je rozpoznatelný vliv Duka Ellingtona, Oscara Petersona, Herbie Hancocka, či Claude Debussyho.

Mezi skladatelské úspěchy Jakuba Tökölyho patří alba Different Directions a The Echoes. Ve druhém zmiňovaném spojil skvělé hudebníky česko-slovenské scény a vytvořil tak syntézu dechových nástrojů, bicích, kontrabasu a klavírní drobnokresby.

Nyní album spolu s Oskarem Törökem, Cyrillem Oswaldem, Tomášem Barošem a Peterem Solárikem představí publiku v pražském The Loop Jazz Club. Posluchači si tak budou moci vyslechnout nebývalou směs energie, instrumentální virtuozity, ale i minimalistického a intimního projevu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články