Jeden svět 2024 Roztoky

8. 4. 2024 - 14. 4. 2024, Roztoky

Typ akce
Festival
Místo
Roztoky – různá místa
, Roztoky
zobrazit na mapě

Dvacátý šestý ročník Mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět se uskuteční také od 11. do 14 .4. 2024 v Roztokách u Prahy.

Letošní Jeden svět kromě tradičních soutěžních sekcí nabídne 7 nesoutěžních kategorií, které filmy podle tématu sdruží do sekcí Identity, Vrstvy moci, Blízký východ, Ekosystémy, Hledání svobody, Hrany dospívání a Komunity. Nově se v nich objeví i fikční filmy s lidskoprávní tematikou. V programu festivalu nebude chybět ani debatní program, kterého se zúčastní hosté a hostky z celého světa.

Festival dokumentů o lidských právech pořádá společnost Člověk v tísni. Poprvé se uskutečnil v roce 1999. Podle organizátorů je přehlídka nejvýznamnější akcí svého druhu na světě a v roce 2007 získala čestné uznání UNESCO za výchovu k lidským právům.

Kompletní program festivalu včetně praktických informací a novinek je k nalezení na webu festivalu či facebookové stránce akce zde. Vybrané filmy letošního ročníku budou po skončení festivalu dostupné na VOD platformě Jeden svět online.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články