Letní ateliér 7–12 let: Barvolamy

12. 8. 2024 - 16. 8. 2024, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.ngprague.cz/budova/schwarzenbersky-palac/
Místo
Schwarzenberský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha
zobrazit na mapě

Světlo je všude kolem, proniká tmou, vytváří barvy světa. Kde se ale světlo vzalo? Jak ovlivňuje okolí i lidi samotné? Může světlo působit na emoce? Jak se s barvou a světlem pracuje v galerii? Během letního ateliéru si účastníci posvítí na taje a kouzla optických iluzí, vyzkouší si míchání originálních barev, zkusí malovat vlastnoručně vyrobenými štětci i stínovými loutkami. Inspiraci budou hledat v šerosvitných dílech starých mistrů či v zahradách Šternberského paláce. Cílem je přijít na kloub „barvolamů".

Lektorky:

  • Bc. Anna Hůlková se dlouhodobě věnuje galerijní edukaci, výtvarné i Montessori pedagogice a vlastní tvorbě. S dětmi různého věku ráda navazuje dialog o umění a nechává se sama inspirovat dětskou tvořivostí. Umění vnímá jako klíč k pochopení a rozvoji sebe sama i prostředí, s nímž žijeme.

  • MgA. Tereza Šimková je absolventka ateliéru sochařství. Dlouhodobě se věnuje galerijní a muzejní edukaci. Věří, že dialogem a zkušeností může změnit pohled veřejnosti na umění. Její volnou tvorbu charakterizují především nenápadné intervence ve veřejném prostoru či subtilní instalace.

  • Mgr. Mariana Šindelková, Ph.D. je absolventkou dějin umění. Dlouhodobě se zabývá uměleckohistorickou teorií i galerijní edukací. S narozením vlastních dětí se její zájem nasměroval ke vzdělávacím programům v Národní galerii Praha. Spolu s dětským publikem tu opakovaně objevuje rozmanitost slohů, žánrů i technik výtvarného umění a nepřestává tajit dech nad jejich rafinovaností, ale i krásou.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články