Marduk + Origin + další

4. 4. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://futurum.musicbar.cz/
Místo
Futurum Music Bar
Zborovská 82/7, Praha
zobrazit na mapě

Neochvějná oddanost rouhačství a vlastní vize extrému, neúnavné koncertování a stálý přísun nahrávek pomohly švédským Marduk stát se jednou z nejznámějších kapel Skandinávie a jedním ze zásadních jmen black metalu.

Marduk vznikli v roce 1990. Leader kapely a kytarista Morgan Steinmeyer Håkansson švédskou kapelu rozjel spíše jako deathmetalový projekt s blackovými vlivy, ale brzkým odkloněním k extrémní poloze blacku s neúprosně rychlým bubnováním a osobitou melodikou, se Marduk proslavili.

Za dobu své více než 30leté existence se švédský kvartet nenechal odradit nejrůznějšími kontroverzemi často spojenými s jejich válečnými tématy a protikřesťanskými myšlenkami a v roce 2018 natočil album Viktoria, syrové blackmetalové album navrátivší se ke staré blackmetalové škole. Od vydání poslední desky uběhlo již 5 let a nyní „vyhladovělá bestie“ Marduk vydala své patnácté a vysoce oceňované album Memento Mori.

Tyto black metalové velikány na tour doprovodí death-grindoví Origin, blackmetaloví Doodswens a deathmetaloví Skaphos.

Origin, kvintet pocházející z kansaské Topeky, je od svého vzniku v roce 1997 výraznou silou na death/grind metalové scéně. Diskografie Origin odráží směs techničnosti a brutality, přičemž alba jako Antithesis z roku 2008 a Omnipresent z roku 2014 ukazují různé aspekty jejich hudebního vývoje. Unparalleled Universe z roku 2017 znamenalo návrat k rychlému, brutálnímu, technickému death metalu. Jejich zatím poslední album Chaosmos vyšlo před dvěma lety.

Doodswens, black metalová kapela z Eindhovenu, kterou na podzim 2017 založily Fraukje van Burg (zpěv a kytara) a Inge van der Zon (bicí). Nyní tříčlenná sestava S. I. N. se inspiruje syrovostí 90. let a oldschoolovým black metalem.

Harmonogram:

  • 18:30 otevření klubu
  • 19:00–⁠⁠⁠⁠⁠19:30 Skaphos
  • 19:45–⁠⁠⁠⁠⁠20:15 Doodswens
  • 20:35–⁠⁠⁠⁠⁠21:20 Origin
  • 21:45–⁠⁠⁠⁠⁠23:00 Marduk

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články