Red Bull Showrun presented by foodora

17. 8. 2024, Praha

Místo
Rohanské nábřeží
Rohanské nábřeží, 18600, Praha
zobrazit na mapě

Zážitek, při kterém budou divácká srdce bušit téměř stejně rychle jako motor F1.

V sobotu 17. srpna 2024 tým Red Bull Racing zavítá do Prahy se svou událostí Red Bull Showrun. V rámci akce bude možnost vidět a slyšet monopost Formule 1 tak zblízka jako nikdy předtím.

Co je Red Bull Showrun?
Red Bull Showrun presented by foodora přináší spojení motorsportu s městskou show a zábavou. Závodní jezdci se z uzavřených okruhů přesunou do centra města nebo ikonických ulic, kde se představí veřejnosti. Akce s tímto názvem jsou velmi oblíbené po celém světě mezi fanoušky motorsportu a adrenalinu. „Když přivezeme celou show do města, je to obvykle poprvé, co většina diváků naživo vidí závodní monopost. Když ho poprvé vidí a slyší zblízka, jsou šokováni, jak je rychlý a hlasitý. Na konci show vždy jásají. A my jsme nadšení, že můžeme Red Bull Showrun představit právě v Praze,“ představuje nadcházející akci Chris Gregory z týmu Red Bull Racing a dodává, že se těší na kulturu a gastronomii, kterou je Praha proslulá.

Ikonický zvuk vítězného RB7
Red Bull Racing tým přiveze do Prahy ikonický vůz RB7 nasazený pro rok v 2011. Němec Sebastian Vettel a Australan Mark Webber v něm během osmnácti velkých cen dosáhli dvanácti vítězství, Sebastian Vettel se stal světovým šampionem a Red Bull Racing získal pohár konstruktérů. „RB7 je vůz s výkonem 750 koní a osmiválcovým motorem o objemu 2 400 cm3, který dokáže točit až 18 000 otáček za minutu, váží přibližně 650 kg a dokáže zrychlit na 100 km/h za méně než 3 sekundy,“ popisuje vůz Chris Gregory z týmu Red Bull Racing.

„Každý kluk asi byl v životě fascinován formulí 1 a uměním pilotů, kteří bravurně zvládají tyto neuvěřitelně silné stroje. Bude zajímavé vidět v Karlíně monoposty mistrů světa, těším se na to,“ říká Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8. „Těší mě, že letos show přivítáme u nás a Osmička bude chvíli středobodem dění a v 'záři reflektorů'. Obecně máme u nás rádi klid, tady ale rádi uděláme výjimku i za cenu trochu dočasného nepohodlí,“ dodává místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil.

Praha bude výzva
Pro vozy Formule 1 je ideální zcela hladký povrch, protože na něm může jet rychleji. „Před akcí vždy kontrolujeme kvalitu silnice, abychom se ujistili, že je pro vůz bezpečná, a pak s místními produkčními společnostmi zajistíme co nejbezpečnější podmínky pro fanoušky,“ říká Chris Gregory z týmu Red Bull Racing. Podle něj bude výzvou v srpnových vedrech uchladit motor. „Budeme používat suchý led před chladiči, abychom pomohli snížit teplotu, ale také musíme omezit dobu jízdy na přibližně 5 až 7 minut,“ vysvětluje člen závodního týmu Red Bull Racing.

Driftování s Red Bull Driftbrothers
Johannes Hountondji a Elias Hountondji, to je světoznámé bratrské duo, které má na svém kontě řadu mistrovských titulů v mezinárodních driftovacích soutěžích a patří mezi deset nejlepších jezdců světa. Za jejich misi platí seznámit širokou veřejnost s driftováním coby závodním sportem. A to také naplno předvedou na pražské zastávce Red Bull Showrun. Ve svých driftovacích vozech BMW M4 G82, z nichž se každý pyšní výkonem přes 1 000 koní, budou pálit gumu a ohromovat diváky. „Budeme replikovat soutěž Drift Masters s několika jednotlivými jízdami, které odpovídají kvalifikačním jízdám. Pak se pustíme do bitev, kde se dva vozy utkají o maximální počet bodů. A samozřejmě přidáme také manévry, které trénujeme speciálně pro pražskou zastávku,“ láká duo Driftbrothers, jež v české metropoli ještě nebylo a rádo by stihlo ochutnat českou svíčkovou omáčku.

Kaskadérská jízda Arase Gibiezi
Arūnas „Aras“ Gibieža je jedním z nejznámějších světových kaskadérů, jenž svými dovednostmi baví na soutěžích a exhibicích na všech kontinentech. Od útlého věku ho fascinovaly extrémní sporty a nedokázal projít kolem dvoukolového vozidla, aniž by ho vyzkoušel. Uznávaný kaskadér se nemůže dočkat, až ukáže pražským divákům jedinečné výkony se svým strojem KTM 990 DUKE „The Sniper''. „V mé show bude spousta akce, wheelies (jízda po zadním kole), stoppies (jízda po předním kole), burnouty (protáčení a pálení zadních pneumatik, včetně akrobatických triků). Přivezu také Wheelie simulátor, kde diváky naučím, jak na jízdu po zadním kole. Věřte mi, stačí pět minut a uděláte své první wheelie v životě,“ zve na svou show litevský kaskadér, který Prahu navštívil jako malý kluk a těší se, že si oživí příjemné vzpomínky.

Včasným nákupem vstupenky blíž k F1
Red Bull Showrun presented by foodora se uskuteční 17. srpna na Rohanském nábřeží v Praze. Pro ty, kteří chtějí mít na celou show ten nejlepší výhled, je možnost místa na tribunách. Vstupenky bude možné zakoupit od 11. června, více informací zde. Akci bude živě vysílat také Nova Action.

Titulárním partnerem akce je foodora, oficiálním partnerem akce je Lidl Česká Republika a Visa. Mediálním partnerem je TV Nova.

Další informace o prodeji vstupenek a aktualitách je možné zjistit na webu Redbull Showrun.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články