Šest na pětce: Pavla Tesařová & Juraj Škoda

31. 10. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kpsmichov.cz/
Místo
Komunitní Prostor Smíchov
Na Doubkové 2040/8, Praha
zobrazit na mapě

Na koncertě zazní originální i upravené skladby českých autorů jako Bohuslav martinů, Antonín Dvořák, Leoš Janáček a Otakar Ševčík a skladba soudobého skladatele Ondřeje Kukala.

Pavla Tesařová, absolventka Pražské konzervatoře ve třídě profesora P. Kudeláska. Získala mnoho prvních cen na tuzemských i mezinárodních soutěžích: např. Kocianova houslová soutěž, Talents for Europe, Soutěž mistra J. Muziky, Prague Junior Note, Nové evropské talenty, Mezinárodní soutěž Dr. J. Micky, Concertino Praga, Orpheus, Pro Bohemia, Pula Croatien, 2. Prize 27th Musical Competition of Societa ’Umanitaria in Milan. France Music Competition – a v New Yorku – Manhattan Music Competition. Vystupovala sólově s orchestry: Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Pražský symfonický orchestr FOK, Filharmonie Zielona Gora, Jihočeská filharmonie, Pražská filharmonie PKF, Západočeský symfonický orchestr, Europera, Plzeňská filharmonie, Česká komorní filharmonie Pardubice, Orchestr Jihočeského divadla, Dvořákův komorní orchestr, Virtuosi di Praga a mnoho dalších.

Juraj Škoda působil v Bratislavě v různých komorních tělesech a premiéroval skladby současných slovenských autorů. Vyhrál konkurz do orchestrální akademie České filharmonie, kde má možnost nabírat zkušenosti a hrát pod taktovkou světoznámých dirigentů a sólistů. V nedávné době si zahrál sólově s Bruno Walter Symphony Orchestra (mezinárodní spolupráce mezi Rakouskem, Slovenskem a Maďarskem), s Karlovarským symfonickým orchestrem a také s Komorním orchestrem Pražské konzervatoře pod taktovkou Chuheia Iwasakiho, šéfdirigenta Plzeňské filharmonie. Mezi jeho největší soutěžní úspěchy patří 1. cena a titul laureáta na soutěži Douzelage Young Musicians (Sherbourne, Velká Británie), 1. místo a cena skladatele za nejlepší interpretaci skladby na celostátní violoncellové soutěži Violoncellová jeseň v Modre a vítězství ve své kategorii na celostátní soutěži konzervatoří a hudebních gymnázií České republiky. V současné době studuje na Akademii múzických umění v Praze u prof. Mikaela Ericssona. Pod jeho vedením se připravuje na sólový debut s pražským orchestrem NeoKlasik, kde bude hrát českou premiéru skladby britského skladatele Christophera Headingtona.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články