Setkání/Encounter 2024

16. 4. 2024 - 20. 4. 2024, Brno

Typ akce
Festival
Místo
Brno – různá místa
Brno, Brno
zobrazit na mapě

Hlavním cílem Mezinárodního festivalu divadelních škol Setkání/Encounter je vytvořit prostředí a zázemí pro prezentaci tvorby studentů vysokých uměleckých škol napříč všemi kontinenty. Brno se na týden opět stane epicentrem, ve kterém se každoročně koncentrují a propojují divadelníci z celého světa. Tématem letošního ročníku je Bouře/The Storm.

Přichází bouře. Jedna, druhá, třetí… Musíme se otřepat a připravit se na další. Bouře je nepříjemná, dokud trvá – ale po ní přijde duha, vzduch se pročistí, a my se opět můžeme v klidu nadechnout. Možná je načase si zvyknout, že občas prostě prší. Když si člověk zacpe uši, blesk ho stejně zabije. Možná jsme zapomněli být schopní odolávat, možná jsme zapomněli, že proti nepohodlí musíme bojovat, ne se před ním schovat. Klid neexistuje, jenom bouře. A proto chceme na našem festivalu rozproudit – především kreativní – bouři.

Hlavní program festivalu je tvořen z 9 inscenací vysokých uměleckých škol. Ty jsou doplněny o doprovodná představení v rámci off programu, která vznikla na Divadelní fakultě JAMU. Návštěvníci mohou navštívit koncert kapel na Open Air Stage, zahajovací a závěrečný ceremoniál, večerní party, workshopy a diskuze (nejen) o politicko-kulturním prostředí států Visegrádské skupiny.

Pořadatelem festivalu je Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články