The Big Finish: Mr. Big + support

7. 8. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.roxy.cz/
Místo
Roxy
Dlouhá 33, Praha
zobrazit na mapě

Mr. Big se vydávají na svou poslední tour. Členové kapely se rozhodli, že je čas uzavřít svou kapitolu poté, co jejich původní bubeník a spoluzakladatel kapely Pat Torpey prohrál v roce 2018 boj s Parkinsonovou chorobou. Tour s příznačným názvem The Big Finish bude mít jednu ze zastávek i v Praze.

Mr. Big jsou „popmetaloví“ písničkáři. Zárodky pro vznik skupiny byly zasety, když v roce 1988 opustil sólovou kapelu Davida LeeRotha, baskytarista Billy Sheenan – často nazývaný „baskytarový Eddie Van Hallen“. Krátce nato začal dávat dohromady novou sestavu složenou z bývalého kytaristy Racer X Paula Gilberta, bubeníka Pata Torpeyho a zpěváka Erica Martina, který v polovině 80. let vydal pár obskurních sólových desek. V roce 1989 už nově vzniklý kvartet Mr. Big uzavřel nahrávací smlouvu s Atlantic a ještě téhož roku vydal stejnojmenný debut. Přestože album našlo vřelé přijetí mezi hudebníky, nepodařilo se mu přejít k mainstreamovému rockovému publiku v Americe. Za oceánem v Japonsku však Mr. Big zaznamenali okamžitý úspěch.

Na druhém albu Lean into It z roku 1991, které obsahovalo melodický psychedelicko-rockovou skladbu Green Tinted Sixties Mind a dvojici balad, které se staly významnými singly: hitem číslo jedna To Be with You a Just Take My Heart, si kvarteto značně rozšířilo své obzory. A nyní se s těmito devadesátkovými hity zastaví i v pražském klubu Roxy.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články