The Messthetics & James Brandon Lewis

25. 10. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

Punk meets jazz!

Společný koncert jazzového saxofonisty Jamese Brandona Lewise a kapely The Messthetics se uskuteční 25. října v MeetFactory. V březnu 2024 vydala kapela společně se saxofonistou album příhodně pojmenované The Messthetics and James Brandon Lewis.

Mistři rytmu průkopnického post-hardcorového uskupení Fugazi — Brendan Canty (bicí) a Joe Lally (basa) — před pár lety spojili síly s experimentálním kytarovým virtuózem Anthonym Pirogem (Skysaw, New Electric) v instrumentální kapele The Messthetics, nově rozšířené o renomovaného jazzového saxofonistu Jamese Brandona Lewise. Letos v březnu vydali společnou nahrávku u zaoceánského vydavatelství Impulse a na podzim ji berou na evropské turné se zastávkou v MeetFactory, následovat bude koncert na Le Guess Who? a šňůra shows po předních evropských klubech.

Tvorba The Messthetics je ukotvená v živé improvizaci a neutuchající vášni vstupovat na neprobádaná zvuková území ležící někde na pomezí punk-rocku a free jazzu. Rytmickou akrobacií, nekonečným groovem a melodickými experimenty jejich skladby místy odkazují k bohaté historii jazz rocku, svou syrovostí a přímočarostí však nezapřou přinejmenším stejně tak zásadní vliv punku a hardcoru.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články