Titus Andronicus + Measure for Measure

11. 7. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.bezzabradli.cz
Místo
Divadlo Bez zábradlí
Jungmannova 31, Praha
zobrazit na mapě

Dvě krátké hry Williama Shakespeara během jednoho večera, Titus Andronicus a Measure for Measure, v podání Prague Shakespeare Company.

Titus Andronicus
Titus Andronicus je Shakespearova nejkrvavější hra. Římský generál Titus Andronicus se vrací z války se čtyřmi zajatci, kteří mu přísahají pomstu. Znásilní a zmrzačí Titovu dceru a nechají zabít a vyhnat jeho syny. Titus dva z nich zabije a uvaří z nich koláč, který naservíruje jejich matce, než ji také zabije. Římský císař Tita zabije a poslední Titův syn, který mu zůstal, zabije císaře a nastoupí na jeho místo.

Measure for Measure
Measure for Measure je dnes často považována za Shakespearovu hru #MeToo, ale je mnohem víc. Hluboce pronikavé, dramatické a vtipné zkoumání veřejného obrazu, který lidé prezentují, a toho, kým ve skutečnosti jsou. Vévoda přenechává Angelovi vedení Vídně, kde rychle odsoudí Claudia k smrti za nemorální chování. Angelo nabídne Claudiovi milost, pokud se s ním vyspí jeho sestra Isabella. Isabella souhlasí, ale domluví se snoubenkou Angela, Marianou, že se vymění. Vévoda se vrací, aby Claudia ušetřil, potrestal Angela a požádal Isabellu o ruku.

Představení se hraje v angličtině.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články