Trabant muzeum

1. 1. 2016 - 18. 2. 2031, Praha

Typ akce
Výstava
web
http://www.trabantmuzeum.cz/
Místo
Trabant muzeum
Plzeňská 215 b, Praha
zobrazit na mapě

V prostorách Trabant muzea se nachází výstava zaměřená na kompletní historii výroby vozů značky Trabant, od prvního předchůdce Trabanta AWZ P70(1954), přes Trabant P 60 (600), Trabant 601 nejběžnější a nejznámější provedení, až po nejnovějšího čtyřtaktního Trabanta 1,1 s motorem původem z VW POLO (1989–1991), se kterým byla výroba těchto vozů v roce 1991 ukončena. Všechny tyto vystavené vozy jsou prezentovány v původním dochovaném stavu.

Dále nabízí stálá expozice také kompletně vybavenou dobovou garáž s opravovaným závodním trabantem, tak jak ji tu opravář uprostřed práce zanechal. V části uříznutého vozu si tak návštěvníci mohou zkusit, jak se tehdy sedělo, řídilo a řadilo v trabantu. Vojenský Trabant Kübel tu společně s vojáky hlídá Brandenburskou bránu v Berlíně, před vpádem nepřátelských imperialistických vojsk.

V závěru expozice jsou vystaveny předměty denní potřeby původem z bývalé NDR, od hraček přes elektroniku, toaletní potřeby až třeba po lahve od různých dobových nápojů. Pro děti jsou také připravené atrakce: závodní dráha, kde si mohou samy s modely zasoutěžit a funkční model vláčků, kde mašinka s vagónky převáží vyrobené vozy značky Trabant.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články