Jan Váňa ve speciálním vydání Wombat Sessions

Jan Váňa
Jan Váňa během svého vystoupení v rámci Out of Wombat Sessions, zdroj: Mr. Wombat / YouTube

Na facebookovém profilu Jan Váňa sám sebe charakterizuje takto: „Kluk z jihočeskýho Tábora, co si píše slova do sešítků a pak je doma nahrává s nějakým brnkáním. Mám rád lidi s láskou pro detail a další lidi a pivo. Termíny vystoupení jsou nejisté jako večery po pěti vodkách.“

Jan Váňa hraje na kytaru
Pusťte si záznam vystoupení Jana Váni, zdroj: Mr. Wombat / YouTube

Při bližším průzkumu lze zjistit, že Jan Váňa (* 2000) ve svém rodném městě studoval Gymnázium Pierra de Coubertina, pak se kvůli studiím přestěhoval do hlavního města. Nyní navštěvuje obor tvorba textu a scénáře na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze, angažuje se v rámci hnutí Fridays for Future a přivydělává si jako barman.

Své převážně melancholické texty doprovází hrou na kytaru a ambientními smyčkami. V roce 2020 vydal na platformě Spotify EP První demáče a na ně v témže roce navázal EP Místa. Letos zatím vydal tři singly: Mimové na party, Dopis a Žlutý stropy. Kromě hudby se věnuje animaci, vytvořil klip ke své písni Kopřivy.

Za Wombat Sessions stojí zvukařská platforma Mr. Wombat. Jde o uskupení pěti kamarádů, kteří se vydali cestou DIY zvukové tvorby. Oslovit platformu Mr. Wombat může každý, kdo má chuť v jejím studiu nahrávat nebo vystoupit. Spolupráce má určitou dramaturgii, kterou Mr. Wombat uplatňuje. Všechna dosavadní vystoupení v rámci Wombat Sessions jsou k dispozici na YouTube kanálu této platformy.

Související