Kultura za volantem: V Praze začal první drive-in festival

Festival Art Parking
První český drive-in festival Art Parking, foto: Tereza Kopelentová

První a zatím jediný český drive-in multižánrový festival Art Parking představil svůj záměr na začátku dubna. Pro mnoho pozorovatelů se jevil neproveditelně či podivně. Až v předposledním dubnovém týdnu dostali zájemci možnost vnímat kulturu naživo. První drive-in koncerty (například Moniky Načevy nebo skupiny Mutanti hledaj východisko) a divadelní představení (Bratři v Tricku, 1000 věcí, co mě serou, nebo Letkyně) proběhly v Pražské tržnici v Holešovicích. V pondělí 27. dubna se k divadlu a hudbě přidalo autokino na Nákladovém nádraží Žižkov, jehož dramaturgii zaštiťuje společnost Aerofilms.

Z festivalu Art Parking Radost z umění. Festival Art Parking, foto: Tereza Kopelentová

Jak vypadá koncert pro auta si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Funguje to vcelku jednoduše. Vstupenky na festival se kupují na celé auto a stojí 400 korun. U vstupu do areálu dostane každá z posádek vozu vlastní zvukový přijímač, který zapojí do svého autorádia. Pak stačí zaparkovat na předem určené místo. Na závěr show můžete namísto potlesku zatroubit.

Jako další mají v rámci Art Parking vystoupit například kapela Vypsaná fiXa, výrazná osobnost české slam poetry Anatol Svahilec a jeho hosté nebo divadelní soubor D21 s rodinným představením Prozření mladého Horáčka. Divadelní program začíná o víkendu zpravidla v 16:00, hudební v 19:00. V autokině, které je v provozu i ve všední dny, budou k vidění snímky jako Parazit, V síti, Zelená kniha, La La Land, Tenkrát v Hollywoodu nebo Slunovrat.

Prozatím organizátoři Art Parkingu plánují program do konce června. K Praze by se podle záměrů měly přidat další místa – Plzeň, Brno či Ostrava.

Související