Qs: Daniel Krejčík
„Dánská dívka, je nejkrásnější role, kterou si herec může přát,“ říká o své roli ve stejnojmenné inscenaci herec Daniel Krejčík. V čem je Dánská dívka výjimečná, proč umí recitovat na pohřbech, jak se mu žije na zámku a o čem sní, to vše se dozvíte v dalším dílu rubriky Qs.
Daniel Krejčík (*1994) vyrůstal v Sobotce, od šesti let chodil do dramatického kroužku, později se začal věnovat dabingu a v roce 2012 získal angažmá v pražském Divadle v Řeznické.
S herečkou Petrou Horváthovou založili divadelní spolek SpoluHra, který v pražské La Fabrice uvedl například inscenace V hodině rysa či Úplné zatmění (recenze na Artzóně), v níž hraje básníka Arthura Rimbauda.
Účinkuje rovněž v bytovém divadle umělecké skupiny OLDStars, momentálně ho můžete vidět v monodramatu Všechny báječné věci – za tuto roli také obdržel cenu serveru i-divadlo.cz za Nejlepší mužský herecký výkon roku 2018.
Od roku 2019 působí v pražském Divadle Na Fidlovačce, kde hraje postavu Edy v Šakalích létech a nově hlavní roli v Dánské dívce.
Byl nominovaný Cenu Thálie, Cenu divadelní kritiky a Cenu Františka Filipovského, poslední jmenované ocenění se uděluje za dabing, v němž už má za sebou úctyhodný seznam rolí. Kromě divadelního herectví vyzkoušel i hraní v seriálech, ale sám říká – to není cesta, kterou se chce vydat.
Společně se svým partnerem Matějem Stropnickým koupili v roce 2018 zchátralý zámek v Osečanech na Sedlčansku, který opravují a trvale zde žijí.