Blik Blik 2024 – instalace DEPO2015 + Light Scapes

22. 3. 2024 19:00, Plzeň

Typ akce
Výstava
Místo
Plzeň – různá místa
, Plzeň
zobrazit na mapě

Vstupenka v rámci festivalu světla Blik Blik nabízí vstup na 2 placené interiérové instalace v DEPO2015 a výstavu Light Scapes v Muzeu církevního umění.

Dosud nejrozsáhlejší 8. ročník festivalu světla a umění ve veřejném prostoru Blik Blik nese téma Prameny, a to jak v té doslovné rovině reprezentované plzeňskými řekami, tak v přeneseném významu s odkazem na plzeňské předky. Trasa s celkem 12 instalacemi přístupnými zdarma povede návštěvníky od náplavky na Mži na Roudné do DEPO2015 a naopak dle libosti návštěvníků. Novinkou je zóna festivalu v OC Olympia (Plzeň – Černice), která slaví 20 let a hostí další 3 instalace včetně videomappingu. Do této zóny je zřízena kyvadlová doprava. Instalace poběží oba dny v čase 19:00 až 24:00.

Program v DEPO2015:

  • V Autobusové hale DEPO2015 zažijí návštěvníci laserovou show, která kombinuje současnou elektronickou hudbu s klasickými kompozicemi Bedřicha Smetany nebo Antonína Dvořáka. (Richard Mach a Blik Blik Crew)
  • Sál Klempírna DEPO2015 bude hostit iluzivní projekci, která vtáhne diváka do světa nové galaxie, kde může cestovat mezi částicemi. (David Reumüller, Rakousko)

Light Scapes: Výstava japonského umělce Yasuhira Chida v muzeu ve Františkánské ulici představí sedm minimalistických, přesto silných světelných děl a přitom dá vyniknout cenným muzejním exponátům i historickým prostorám muzea včetně křížové chodby a rajského dvora.

Praktické informace:

  • Obě instalace v DEPO2015 jsou bezbariérové.
  • Výstava Light Scapes ve Františkánské ulici během festivalu bezbariérový přístup neumožňuje.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články