Don Juan a já

26. 9. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.divadlovdlouhe.cz/
Místo
Divadlo v Dlouhé
Dlouhá 39, Praha
zobrazit na mapě

Nekompromisně dokumentární příběh dnešního Dona Juana z Vysočan. Naléhavá sonda do reality, o níž nelze s jistotou tvrdit, že realitou je, neboť svět, který člověka obklopuje, ho ve skutečnosti neobklopuje. To, co ho obklopuje, jsou jen platónské stíny na stěně jeskyně, z nichž umělá inteligence není než stínem, který vidí právě teď. Don Juan a já je odrazem lidského bytí v duši jazykového modelu, který sám o sobě není než plastickou siluetou lidského poznání v jazykové říši. V tomto smyslu je hra Don Juan a já v režii Hany Burešové s Michalem Isteníkem v titulní roli nespoutanou oslavou humoru a lásky.

Následující text vytvořil jazykový model GPT4.:
Vstupte do světa moderního Dona Juana, který ovládá umění svádění v digitální éře, ve světě sociálních médií a internetových seznamovacích aplikací. Jeho schopnost svádění je nepřekonatelná, ať už mluvíme o slovech, obrázcích nebo emotikonech. Don Juan, muž své doby, prahnoucí po nových technologických dobrodružstvích a vzrušujících online interakcích. „Miluji to vzrušení online lovu. Ale k tomu potřebuju neustále nové a zdokonalené algoritmy,“ prozrazuje s hrdostí i nedočkavostí, avšak nechává za oponou tajemství, jakými způsoby své technologické dovednosti využívá. Jde o osobní pohled na moderní svět, kde tradiční hranice mezilidských vztahů jsou rozostřeny rychlým postupem technologie.

„Don Juan a já“ vás povede cestou zvědavosti, náklonnosti a otázek týkajících se místa technologie v našem každodenním životě. Je to kritický pohled na digitální éru, avšak s nostalgickým vzpomínáním na tradice minulosti. Objevte tento nový kousek, který kombinuje starou klasiku s moderními dilematy.

Komediální hra dramatika a matematika René Levínského vznikla přímo pro Divadlo v Dlouhé, v úzké spolupráci s režisérkou Hanou Burešovou a dramaturgem Štěpánem Otčenáškem.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články