Hypo

21. 3. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.venuse-ve-svehlovce.cz/
Místo
Venuše ve Švehlovce
Slavíkova 22, Praha
zobrazit na mapě

Hypo je performativní instalace o vztahu člověka k jeho tělu a k vědomí, že jednoho dne nevyhnutelně selže. Možná právě teď, možná v přímém důsledku zvonění v uších nebo kvůli té divné bouli na ruce.

Proboha, co to mám na ruce za divnou bouli? Vygooglím si to… Ne negoogli to. Vážně, nehledej to. Dobrá, možná můžeš vygooglit jen malou, malinkatou část, něco fakt konkrétního… Ach, Bože…

Přátelé, kolegyně a hrdí hypochondři Becka McFadden a Mariia Reshetova ve své třetí spolupráci zpracovávají fenomén hypochondrie prostřednictvím svých vlastních médií: živé performance s náklonností k instalaci a grafiky a videoartu, v poslední době ovlivněné působením v korporátní reklamě. 

Výsledkem je multidisciplinární ponor do světa hypochondrie. Jako zdroj tvůrčí inspirace. Jako toxická značka, která urgentně potřebuje rebranding. Jako plný absurdního humoru. Jako prostředek, jak se zasmát sami sobě. Jako hrdá rodová linie sahající od Andyho Warhola přes Marcela Prousta až po Charlotte Brontëovou. Jako zcela logickou reakci na život v těle, které jednoho dne selže.

Hypo je umělecký procesor vytvořený hypochondry, pro hypochondry a z hypochondrů, který je příležitostí pro diváky a jejich křehké, silné tělo strávit nějaký čas společně. Budou se smát, možná budou plakat a možná dosáhnou stavu ztělesněné euforie.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články