Jonathan Roy + support: Portair

26. 5. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kasarnakarlin.cz/
Místo
Kasárna Karlín
Prvního pluku 20/2, Praha
zobrazit na mapě

Jonathan Roy – zpěvák, skladatel a syn slavného kanadského hokejisty Patricka Roye – se vrací do Prahy po svém vyprodaném debutu. Vystoupí v Kasárně Karlín 26. května. Jako support vystoupí Portair – hudebník a producent narozený v Sydney a žijící v Los Angeles.

Od třinácti let psal poezii, v sedmnácti začal hrát hokej, ale nakonec u něho zvítězila hudba. První album vydal už v roce 2009 a i přesto, že bylo úspěšné, definitivně prorazit se mu podařilo až o osm let později s deskou Mr. Optimist Blues, na které lze nalézt i známý hit Beautiful Day. Od svěžího popového zvuku se však Jonathan ve své další tvorbě odvrátil a vsadil na silné a emotivní písně. Tak vzniklo album My Lullaby, jehož akustické verze singlů získaly k dnešnímu dni přes 130 milionů zhlédnutí.

Jeho zatím poslední album Life Distortions vyšlo v roce 2023 a Jonathan na něm spolupracoval například s producenty Tee (Drake, Alessia Cara) nebo Stevie Aiello (Thirty Seconds to Mars, Of Mice & Men). „Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články