Joya Marleen

6. 4. 2024 22:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis - Malá scéna
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Po vystoupeních na festivalech Reeperbahn, Immergut nebo také Superbloom Festival v Mnichově, ale i jako předskokanka Michaela Schulteho nebo Alice Merton – švýcarská zpěvačka Joya Marleen vyrazí na jaře 2024 na své první evropské turné.

Se svým debutovým singlem Nightmare se jako vůbec první švýcarská hudebnice dostala na první místo domácí hitparády. Následně Joya Marleen získala v roce 2022 tři švýcarské hudební ceny s velmi vzácným hattrickem Nejlepší umělkyně, Nejlepší nováček a Píseň roku. Úspěch, který sálá daleko za hranicemi jejich domoviny. Tento záblesk se však neopírá jen o její výkony v hitparádách, ale především o strhující přirozenost mladé hudebnice ze St. Gallenu. Miluje cinematické výjevy a neobvyklost v každodennosti: bezpodmínečnou naději, tichý kýč, bizarní metafory, širá pole, praskající táborové ohně. Její oduševnělý pop se potkává s moderním folkem – tragické, zasněné texty se skrývají v organické magii, která sahá od Taylor Swift až daleko za Lanu Del Rey.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články