Lakeside X + Munroe + host: Petr Kučera

16. 2. 2024 20:00, Opava

Typ akce
Koncert
web
https://oko-opava.cz/
Místo
Klub Art
Ostrožná 236/46, Opava
zobrazit na mapě

Kapely Lakeside X a Munroe vystoupí s hostem Petrem Kučerou v opavském Klubu Art 16. února ve 20:00.

Lakeside X je synth-popová kapela z Prahy, Česká republika. Jejich zvuk je často přirovnáván ke kapelám jako Mesh, De/Vision nebo dokonce Depeche Mode. Za svoji historii vydala kapela čtyři alba a etablovala se na elektronické scéně. Fanoušci kapely se dají najít po celém světě, od jejich domovské ČR, přes Polsko, Německo, Anglii, Rusko, USA, až k zemím, jako je Argentina. Písničky kombinují melancholii s energií, syntezátorové zvuky s kytarami. Spolu s křehkým hlasem frontmana Janne Marvannena tvoří unikátní a originální charakter jejich hudby.

Munroe je dvoučlenná idierocková kapela, kterou tvoří Jan Kunze a Vladimír Jaške. Vznikla v roce 2014 vlivem přetlaku hudebních nápadů a ambice vyzkoušet něco nového a jinak než ostatní. V tom samém roce vyšla jejich debutová deska Z čistého nebe, se kterou pomáhal například Kay Buriánek (Sunshine, Fvtvre), nebo producent Bernd Burgdorf z Los Angeles. Nástrojový minimalismus, černobílá estetika, syrovost odkazující k Jarmuschově filmu Dead Man a trochu jesenického voodoo, to vše vystihuje excentričnost této dvoučlenné formace. Munroe to je tribalní rokenrol, postavený na výrazném riffu, šamanském groovu, jednoduchost přetahující se s tajemnou rafinovaností. V roce 2021 vydala dvojice nové album Divoké kvítí, ze kterého nejvýrazněji působil singl Vlčí menuet.

Petr Kučera spolu s Petrem Mukem a bratry Janem a Dušanem Vozáry stál u zrodu hudební skupiny Oceán, který ve své době československé posluchačské obci částečně i suploval tehdy přicházející vlnu čistě syntezátorové hudby. V současnosti hraje a skládá s „domovskou“ skupinou Oceán (Ve smíru, Femme Fatale).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články