Lenka Nová

27. 8. 2024 17:30, Nový Bor

Typ akce
Koncert
web
https://lasvit.com
Místo
Lasvit
Palackého nám. 170, Nový Bor
zobrazit na mapě

Lenka Nová vystoupí v rámci své Vila Tour ve skleněné roubence Lasvit v Novém Boru 27. srpna 2024.

Vila Tour – série komorních koncertů na architektonicky zajímavých místech, která jsou zajímavá nejen stavebně, ale také lidsky. Místa, která provázely silné lidské příběhy, stejně jako je tomu v písních Lenky Nové. Vzhledem k velikosti objektů je kapacita koncertů omezena.

Lenka Nová„zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem.“ Pochází z Brna, kde začínala se zpěvem v místních rockových kapelách. Poté 12 let působila v kapele Laura a její tygři, s níž odehrála stovky koncertů a vydala několik alb. Od roku 2008 úzce spolupracuje s textařem Michalem Horáčkem. Natočila s ním alba Ohrožený druh, Český kalendář a v roce 2016 album Čtyřicítka, kde je nejen interpretkou, ale také autorkou hudby. Vydala čtyři sólová alba Nová deska, Psí hodina, již zmiňovaná Čtyřicítka a Dopisy. Od roku 2012 pravidelně koncertuje po celé České republice, ať už po boku Michala Horáčka, Petra Maláska, nebo Ondřeje Rumla.

Sídlo Lasvit – V Novém Boru vyrostla unikátní budova s fasádou z řemeslného skla. Jedná se o centrálu české sklářské firmy Lasvit, která se zaměřuje na design a sklářství. Lasvit v centru Nového Boru zrekonstruoval dvě původní barokní roubenky z roku 1790. Skleněný dům v Palackého ulici v Novém Boru na Českolipsku byl vybudován v letech 2014–2019. Autory návrhu sídla společnosti jsou architekti z ateliéru Ov–a, Jiří Opočenský a Štěpán Valouch. Pozoruhodný objekt, pokrytý skleněnými taškami, jejichž tvar byl inspirován tradiční krytinou v tomto severočeském regionu – břidlicovými taškami, získal řadu ocenění.

A na co se mohou diváci těšit?

  • Welcome drink v podobě šumivého alkoholického (nebo nealkoholického) nápoje z rodinného Jindrova vinařství.
  • Individuální prohlídka objektu a odborný výklad dědiců nebo průvodců.
  • Koncert Lenky Nové a doprovodných muzikantů Josefa Štěpánka na kytaru a Mikuláše Pokorného na piano (80 min.).
  • Ochutnávka vín z Jindrova vinařství.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články