Linda Retterová: Módní kousek s originálním potiskem

25. 11. 2023 10:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.holesovickatrznice.cz/
Místo
Holešovická tržnice - Hala 17
Bubenské nábř. 306/13, Praha
zobrazit na mapě

Tvoření s designérem – workshop tvorby módního kousku s originálním potiskem.

Účastníci workshopu si vyrobí originální módní kousek společně s designérkou Lindou Retterovou a její značkou Roe. Během tříhodinového workshopu si natisknou vlastní originální vzor a poznají tak různé DIY („Do it yourself – Udělej si sám“) techniky tisku na textil. Profesionálními barvami na bavlnu si tak mohou vyzdobit vlastní tričko, tašku nebo látku.

Linda Retterová se specializuje na navrhování malých kolekcí oblečení, které vytváří z vlastnoručně potištěných látek, a navazuje tak na lokální tradici textilního výtvarnictví. Abstraktní dezény z Lindiny dílny charakterizuje hravé vzorování a originální barevnost. Každému kousku, který jejíma rukama projde, věnuje náležitý čas a péči, jsou pro ni tím stejným, co pro umělce obrazy.

Praktické informace:

  • Cena workshopu zahrnuje: profesionální tiskové barvy na bavlnu, které se neseperou, fólie a papíry na šablony, zapůjčení veškerého potřebného nářadí, vedení lektorky.
  • Co si přinést s sebou? Textil, na který chtějí účastníci tisknout – světlé barvy a minimálně z 50% bavlněný (barvy nejsou krycí a jsou určené na přírodní látky – není tedy vhodný černý, nebo syntetický textil.)
  • Na místě si lze zakoupit bavlněné tričko za 300 Kč.
  • Workshop trvá 3 hodiny.
  • Workshop je určený pro účastníky od 13 let, mladší účastníci pouze s dopomocí dospělého, kdy společně tvoří jednu věc.
  • Workshop se koná pouze při naplnění minimální kapacity 6 účastníků – pokud se kapacita nenaplní, platbu za workshop organizátoři vrátí.
  • Zakoupením vstupenky na workshop účastník získává i vstup pro dospělého do prostor adventní výstavy v hale č. 17 zdarma.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články