Live in Amerika: Michal Prokop & Framus Five

13. 6. 2024 16:30, Mořina

Typ akce
Koncert
Místo
Lom Velká Amerika
267 17 Mořina, Mořina
zobrazit na mapě

Koncerty Live in Amerika v lomu Velká Amerika přivítají i v roce 2024 výjimečné interprety. 13. června to bude Michal Prokop se svojí kapelou Framus Five.

Koncerty Live in Amerika skýtají jedinečnou možnost navštívit prostor lomu, kterému se oprávněně přezdívá Český Grand Canyon. Koncert si vyslechnou diváci přímo dole v lomu v blízkosti jezera. Lom je celoročně uzavřený a veřejnosti přístupný pouze výjimečně za splnění přísných bezpečnostních podmínek. Takovou výjimkou jsou právě koncerty Live in Amerika, během kterých je možné prostor podléhající speciálnímu režimu navštívit.

Framus Five se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. „Prapočátky“ skupiny lze najít už v roce 1963, ale skutečná historie pod stávajícím názvem se datuje od roku 1967, kdy se dosavadní kytarista Michal Prokop poprvé postavil k mikrofonu jako zpěvák. Svou činnost přechodně ukončila dvakrát, jednou v roce 1971 a pak v roce 1990, kdy leader Michal Prokop vstoupil do politiky. V roce 2006, po vydání desky Poprvé naposledy, Framus Five naplno obnovil svou koncertní činnost v této sestavě:

Kapela vystoupí ve složení Michal Prokop – zpěv, kytara, harmonika, Jan Hrubý – housle, Pavel Marcel – kytara, Andy Čermák – klávesy, Zdeněk Wimpy Tichota – baskytara, Pavel Razím – bicí, Jiří Šíma – saxofon a Roman Němec – trubka.

Harmonogram koncertu:

  • 15:30 otevření areálu
  • 16:30–19:00 koncert
  • 20:00 uzavření areálu

Na koncert je možné se dopravit speciálním vlakem vypraveným ze Smíchovského nádraží. Lze přikoupit i zpáteční jízdenku k již zakoupené vstupence na akci.

Harmonogram jízdy vlakem:

  • 14:25 odjezd Praha Smíchovské nádraží
  • 14:50 odjezd Nučice
  • 15:15 příjezd Lomy Mořina nástupiště (Velká Amerika)

  • 19:10 odjezd Lomy Mořina nástupiště (Velká Amerika)

  • 19:33 odjezd Nučice
  • 20:00 příjezd Praha Smíchovské nádraží

Lom podléhá zvláštnímu režimu. Návštěvníci budou při koupi vstupenek a také u vchodu do lomu poučeni a seznámeni s podmínkami a riziky tohoto prostoru.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články