Malostranská procházka domovních znameních na objednávku

1. 1. 2016 - 1. 1. 2038, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.upm.cz/galerie-josefa-sudka/
Místo
Galerie Josefa Sudka
Úvoz 24, Praha
zobrazit na mapě

Malostranská procházka domovních znameních na objednávku s UPM v Praze.

Domovní znamení spojují uměleckořemeslnou práci s architekturou, objevují se na mnoha pražských domech a písemné záznamy vypovídají o tom, že jejich počet je v Praze nejvyšší v celé Evropě. Nejstarší pražská domovní znamení pocházejí ze 14. století. V roce 1770 je císařovna Marie Terezie nahradila čísly popisnými. Mnoho znamení se naštěstí dochovalo dodnes. Také dnes mohou tyto uměleckořemeslné značky inspirovat umělce k tvůrčímu počinu, jak potvrzuje cyklus domovních znamení z opalinového skla Martina Janeckého, který byl poprvé vystaven v muzeu od června do začátku září 2022 na výstavě Martin Janecký:* Hvězdáři a jiné studiové práce ze skla.* Účastníci obou procházek se s fotografií cyklu skleněných domovních znamení Martina Janeckého vydají objevovat reálná domovní znamení a zkoumat, kterými z nich se český sklář s mezinárodním renomé inspiroval.

Tato trasa procházky po pražských domovních znameních vede od Galerie Josefa Sudka na hradčanském Úvoze, kde fotograf bydlel, a ve které naše muzeum pořádá fotografické výstavy, Malou Stranou až k hlavní budově UPM v Praze.

Praktické informace:

  • Sraz účastníků: před budovou Galerie Josefa Sudka
  • Délka programu: 150 minut
  • Výklad pouze v českém jazyce
  • Platnost voucheru: 1 rok od data nákupu
  • Termín uplatnění: Termín uplatnění voucheru/programu je nutné domluvit na emailu objednavky@upm.cz nejpozději 7 dní předem v pracovních dnech.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články