Matthew Herbert & Julian Sartorius

11. 9. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://komunitnikostel.cz/
Místo
Žižkostel
Náměstí barikád 1, Praha
zobrazit na mapě

Po dlouhých šestnácti letech se do Prahy vrací představitel experimentální elektronické hudby, skladatel, hudebník a konceptualista Matthew Herbert. Spolu s Julianem Sartoriusem vystoupí v Žižkostele 11. září 2024.

Producent, který si dávno zakázal používat jakékoliv jiné samply než ty připravené z vlastních zdrojů, dodnes překvapuje spektrem nahrávek a přístupů, kdy je možné se dočkat všeho od swingových šlágrů přes surové industriální „rychty“ až po introspektivní sound art. Remixoval nebo rovnou produkoval písně a desky Björk, REM, Johna Calea, Róisín Murphy, Micachu, Yoko Ono, Merze, Perryho Farrella nebo Serge Gainsbourgha.

Švýcarského bubeníka „par excellence“ Juliana Sartoria pojí s Herbertem kromě historie a odvahy vpadnout s kuráží do neprobádaných končin také často silně konceptuální či sebelimitující přístup, který přitom posluchačům nebrání užít si jeho produkci i bez znalosti kontextu. Obě jeho vystoupení na letošním CTM patřila k vrcholům festivalu a spolu s Valentinou Magaletti je jedním z nejaktivnějších perkusionistů dneška. Společná vystoupení (jakož i nahrávky) spočívají v Julianově divoké improvizaci, kterou v reálném čase Matthew procesuje (čili remixuje).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články