Mladá naděje: Marek Švejkar + Lenka Korecká

29. 2. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
Místo
Kostel sv. Vavřince
Petřínské sady 342/14, Praha
zobrazit na mapě

Mladá naděje je podaná ruka začínajícím umělcům dosahujícím mezinárodní úspěchy. Marek Švejkar a Lenka Korecká představí ojedinělý program složený na míru festivalu. Pro mladého klarinetistu je jedním z hlavních cílů etablování sólového klarinetu, čemuž pomáhá nejen uváděním významných skladeb v transkripci pro klarinet.

V Česku prakticky nehraný dánský skladatel Niels Wilhelm Gade byl celý život semknutý s Felixem Mendelssohnem Bartholdym a Robertem Schumannem, což je patrné i z jeho Fantazijních kusů pro klarinet a klavír. Hot Sonate Erwina Schulhoffa napsaná původně pro altsaxofon a klavír zazní v české premiéře v transkripci pro klarinet. Původně flétnová Sonáta op. 94 Sergeje Prokofjeva je etalonem Prokofjevovy tvorby a bude důstojnou tečkou koncertu.

Klarinetista Marek Švejkar a klavíristka Lenka Korecká spolu koncertují přes 10 let. Mají za sebou mnoho úspěchů na pódiích mezinárodních festivalů, které je dostaly do širšího povědomí veřejnosti. Vystoupili na deskách mnoha tuzemských festivalů a koncertních sálů. Koncertovali v USA ve Washingtonu D.C. v rámci oslav 30. výročí Sametové revoluce, dále mimo Evropu hráli v Africe v Káhirské Opeře, a to během předsednictví ČR 2022 v EU. Do budoucna jsou pozváni vystoupit v Izraeli a Dánsku. V sezóně 2024 vydávají své společné debutové album ve spolupráci s vydavatelstvím Českého rozhlasu. V roce 2023 začali spolupracovat se sopranistou Eliškou Gattringerovou na společném projektu a vytvořili tak netradiční hudební trio, které si získalo přízeň publika.

Program:

  • Niels Wilhelm Gade: Fantasiestücke op. 43 (1864)
  • Ervin Schulhoff: Hot Sonate (1930)
  • přestávka
  • Sergej Prokofjev: Sonate Op. 94 (1943)

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články