Onuka

8. 5. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.musicbar.cz/
Místo
Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha
zobrazit na mapě

Onuka vystoupí v pražském Lucerna Music Baru v rámci turné k propagaci svého posledního alba Room.

Onuka je ukrajinská elektro-folková skupina, kterou vytvořila zpěvačka, multiinstrumentalistka a skladatelka Nata Žyžčenko a hudebník, skladatel, zvukový producent a režisér Jevhen Filatov (The Maneken). Zvuk skupiny Onuka je organickou směsí elektroniky, aktuální popové hudby a ukrajinských lidových nástrojů. Onuka jako první přiblížila široké veřejnosti bohaté dědictví ukrajinské kultury v kontextu současné hudby.

Evropské turné Room je pokračováním ukrajinského turné – prezentací nejnovějšího alba kapely a zároveň příležitostí pro všechny Ukrajince, aby je slyšeli a viděli i za hranicemi Ukrajiny, příležitostí podělit se o vše, co se v nich nahromadilo, a prostřednictvím hudby sdělit vše, co je v ukrajinském srdci. V nejbližší době Onuka vystoupí ve Varšava, Praha, Berlín, Kolín nad Rýnem, Brusel, Paříž a Mnichov.

Room je čtvrté album skupiny, jehož každá píseň je věnována konkrétní problematice každodenního života Ukrajinců ve válečných podmínkách. Nikdo z Ukrajinců si účast na těchto událostech nevybral, nikdo nečekal, že se jejich životy budou dělit na „před“ a „po“. Málokdo měl čas, příležitost a prostor uvědomit si svůj nový život a přehodnotit své sny o budoucnosti. Každá píseň alba je věnována dramatickým emocím a situacím, v nichž se Ukrajinci ocitli.

Album obsahuje 10 skladeb, z nichž dvě byly již dříve vydány jako singly: dojemná balada Duše národa a živelná, život povzbuzující Peremoha. Skladba Peremoha byla zařazena do globálního playlistu Equal s téměř milionem odběratelů a Onuka se stala ukrajinskou ambasadorkou Spotify Equal, což dokazuje společenskou odpovědnost kapely.

„Doufám a věřím, že pokaždé, kdy někdo naslouchá naší hudbě, přibližuje nás to k vítězství, a to jak nepřímo, tak i doslova, protože hudba spojuje, hudba léčí, hudba zachraňuje, hudba přispívá a hudba vítězí.“ – Nata Žyžčenko jako ambasadorka Spotify Equal.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články