Pomlčka

9. 5. 2024 10:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
https://www.archa-plus.cz/
Místo
ARCHA+ - Velký sál
Na Poříčí 1047/26, Praha
zobrazit na mapě

Inscenace vzniká v koprodukci Horáckého divadla a Divadla A. Bagara v Nitře k příležitosti 30. výročí rozpadu Československa.

Dva iluzionisté, kabaretiéři či terapeuti diváky v prostoru připomínajícím televizní show nebo neuronovou síť lidského mozku přivedou do stavu hypnózy. Probudí kolektivní československou paměť, ze které se vynořují vzpomínky, křivdy či výčitky, ale také vize a výzvy do budoucnosti. Československé vtipy a hity, boje o pomlčku, slovenské medvědy a české rybníky, slovenské televizní pondělky a české komedie. Rozhovory, citace z novin, odborných publikací a reportáží zaznamenávají malé dějiny jednotlivců a rodin na pozadí historických událostí, dokumentují rozdělení Československa z pohledu obyčejných lidí.

Po představení v termínu 9. května 2024 od 19:00 bude následovat diskuse o tématech, milnících a událostech, které mohou napomoci lépe porozumět historii i současné situaci. Diskuzi moderuje Ondřej Šebestík (Radio Wave, Podhoubí), diskutovat bude Sandra Polovková (ředitelka Post Bellum), Mikuláš Kroupa (ředitel Post Bellum) a Michal Stehlík.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články