Proč mají distributoři 50 procent z ceny knih?

21. 5. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - E.0 Sál
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Kdo dnes určuje cenu knihy? Pomůže pevná cena knihy narovnat problémy českého knižního trhu?

Zástupci tří největších distribučních sítí přiblíží jejich pohled na dlouhotrvající problémy českého knižního trhu. Distributoři opakovaně zdůrazňují, že na jejich bedrech leží nejvyšší finanční zatížení v rámci knižního provozu. Nejčastěji uplatňují praxi takzvaně komisního prodeje, která je rizika finančních ztrát zbavuje.

Knihy od nezávislých nakladatelů do distribuce přijímají, ale vyplácejí peníze pouze za skutečně prodané tituly. Navíc stále roste tlak na snižování výrobních nákladů, což vede nejen k nižším honorářům pro autory, ale i jiné profese, které se na výrobě knihy podílí.

Společně se zástupci Kosmasu, Euromedia a Albatrosu bude návštěvnictvo mít možnost přiblížit si jejich pohled na dlouhotrvající problémy českého knižního trhu. Pozvánku přijali Jiří Michek (Kosmas), Milan Zpěvák (Euromedia) a Josef Žák (Albatros). Moderovat debatu bude Olga Pavlova.

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v HYB4 Čítárně jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články