Pulz: Sunnbrella + Karolina Beranova

5. 6. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Palác Akropolis rozpulzují kytary, barvy a psychedelie. Vystoupí nadžánrová kapela Sunnbrella a tuzemská hudebnice Karolína Beranová se svou kapelou.

Sunnbrella
Multinárodní a multižánrová kapela. Jméno Sunnbrella propojuje umělce z Česka, Kanady nebo Anglie. V jejím čele stojí hudebník David Žbirka, který má na kontě mimo jiné i několik Cen Anděl. Debutové dlouhohrající album Heartworn v čele s hitem Fever Dream patří k dle některých k nejzajímavějším (částečně) tuzemským nahrávkám, co loni vyšly. Shoegaze melancholii zde doplňují svěží dreampopový sound a ozvěny devadesátkových rave parties. České publikum je již mohlo spatřit třeba na minulém ročníku festivalu Pop Messe v Brně. Nyní se skupina chystá do Prahy, v Paláci Akropolis vystoupí vůbec poprvé.

Karolina Beranova
Oheň, něha a sebevědomí. O Karolině Beranove se říká, že je obrovský talent, který mnoho lidí dosud neobjevilo. Řadí se mezi mladé české písničkářky s osobitým zvukem i stylem, opakovaně na sebe upozorňuje díky poutavým koncertům – například jako předskokanka slovenských Tolstoys. Kombinace citlivých akustických písní a psychedelických indiepopových hymen vynikala už na předloňském EP please be gentle. Teď Karolína s kapelou pracuje na debutovém albu. Skladby z něj zazní už na pražské červnové show.

Večer završí afterparty ve spolupráci s Akropolis Underground. Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články