Queer sensitive jóga

19. 3. 2024 18:00, Praha

web
https://kc.praguepride.com/
Místo
LGBT+ Komunitní centrum
Železná 492, Praha
zobrazit na mapě

Stále existuje příliš mnoho lidí, kteří kvůli své orientaci či genderové identitě čelí nelehkým situacím. Velká traumata i každodenní malé stresy komplikují spojení s tělem a identitou a omezují pocit o svém těle svobodně rozhodovat.

„Od marginalizovaných skupin se často očekává, že se asimilují do struktur, které ignorují nebo vylučují jejich identitu. Proto jako queer aktivistka chápu péči o naše těla, duše a mysl a vytváření a kultivování queer safe spaces i jako symbolický akt protestu proti rokům útlaku LGBTI+ lidí,“ říká Žaneta Sladká, která lekce jógy povede. Bezpečný prostor bez předsudků, hetero a cis normativismu je na queer józe samozřejmostí.

Důležitým elementem queer jógy je práce s dechem, relaxace a meditace. Pomáhají dostat ze sebe stres a úzkosti, cítit se lépe v těle. Bude se pečovat o mysl a tělo i jejich vzájemné spojení. Jóga, která se bude cvičit, nebude zbytečně náročná. Konkrétně účastníky čeká jemná hatha jóga. Cílem není fyzický výkon, ale vyrovnaný vztah k vlastnímu tělu a identitě.

Queer sensitive jóga je podporována z programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondu EHP a Norska.

Praktické informace:

  • Nově je vstupné nastaveno na 100 Kč.
  • Na místě bude možnost se převléknout, ale nejsou zajištěny samostatné převlékárny / šatny.
  • Jógamatku (podložku na cvičení) účastníci nebudou potřebovat, jsou k dispozici na místě, účastníci si však mohou donést vlastní.
  • Lekce jógy může být vedena i v angličtině. V případě zájmu je třeba napsat na email jolana.hoskova@praguepride.com.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články