Ronja, dcera loupežníka

7. 4. 2024 15:00, Praha

Typ akce
Pro děti
web
https://www.divadlobravo.cz
Místo
Divadlo BRAVO!
Branická 63, Praha
zobrazit na mapě

Ronja, dcera loupežníka, švédské autorky Astrid Lindgrenové, patří ke klasickým dílům světové literatury pro děti. Je to jeden z mála dětských příběhů, ve kterém je hlavní hrdinkou a hybatelem dění dívka. Inscenace kombinuje principy činoherního a loutkového divadla a nového cirkusu, za doprovodu živé hudby.

Vypráví o rodícím se přátelství Ronji a Birka, dětí náčelníků dvou znepřátelených loupežnických rodů Mattisovců a Borkovců. Kvůli stupňující se nesnášenlivosti svých otců opustí děti domovy a odejdou spolu žít do divoké lesní přírody, obývané nelítostnými větrnicemi, mámivými bludičkami, skřítky šedivíky a čumbrky. Je to ale také příběh Ronji a jejího otce Mattise, příběh o lásce otce a dcery, o konfliktech, zavržení a odpuštění, příběh dvou generací, který přináší poselství, že dětští hrdinové dokáží svými činy změnit nefunkční svět dospělých k lepšímu.

Inscenace navazuje na předchozí úspěšný realizovaný projekt Studia Damúza a režiséra Filipa Jeviče Bajaja aneb Hledá se hrdina!, který získal řadu prestižních ocenění a zazářil na tuzemských loutkových festivalech.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články