Síla i křehkost rodu

27. 6. 2024 18:00, Brno

Typ akce
Ve měste
Místo
Arnoldova vila
Drobného 299/26, Brno
zobrazit na mapě

Křehkost a síla se vzájemně nevylučují, ale doplňují. Základním principům transgeneračního učení i sebepéče se budou učit porozumět účastníci workshopu Martiny Viktorie Kopecké.

Sebezkušenostní workshop (nejen) o transgeneračním přenosu nechce otevírat zasunutá traumata rodin, ale poukazovat na to, že nás mohou ovlivňovat, aniž bychom to tušili. Práce s nimi je někdy bezmála na celý život.

Workshop se pokusíme se definovat jednotlivé kroky cesty od identifikace traumat (obecně), jejich rozdělení, po ošetřování, chápání a následné strategie, které proměňují bolest v moudrost. Během dvou hodin se úastníci dotknou jak teorie (Frankl, van der Kolk, Preiss), tak praktických cvičení (zejména Pesso-Boyden). Co si účastníci odnesou? Schopnost rozpoznat, že křehkost a síla se vzájemně nevylučují, ale doplňují. Naučí se porozumět základním principům transgeneračního učení i sebepéče.

  • Zájemci obdrží seznam případné studijní literatury.
  • Předpokládaná délka workshopu je 2 hodiny.

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské, prezidentka festivalu Meeting Brno. Vedle husitské teologie vystudovala také psychologii a speciální pedagogiku a věnuje se rodinné terapii.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články