Technické zázemí a umění Quadria

27. 6. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.quadrio.cz/
Místo
OC Quadrio
Spálená 2121/22, Praha
zobrazit na mapě

Komentovaná prohlídka budovy Quadria v Praze, která umožní nahlédnout do technického zázemí budovy v podzemních patrech a vystoupat na rozlehlou střešní terasu, kde se otevírají nevšední pohledy na Prahu. Účastníci zjistí, jak vypadá například klimatizační a ventilační jednotka, vytápění budovy nebo systém požární signalizace s vodními sprinklery a elektrickými čerpadly. Dozví se například, jak se dá zajistit nepřetržitý chod budovy při výpadku elektrické energie. Quadrio je multifunkční komplex z let 2012 až 2014, který vznikl v samém srdci Nového Města podle návrhu Jakub Cigler Architekti. Skládá se ze šesti propojených budov. Slovní hříčka Quadrio odkazuje na základní tvar budovy, půdorys pater ve tvaru čtyřlístku a čtyři propojené funkce zahrnující obchod, práci, bydlení a volný čas.

Ideou návrhu bylo zacelit jizvu v centru města způsobenou demolicí historického bloku domů (U Černého koně, U Bílého lva, U Bílé boty), které dnes připomínají umělecké plastiky Maxima Velčovského ve vestibulu vstupní recepce. Součástí prohlídky bude i nahlédnutí do útrob desetimetrové hlavy Franze Kafky, která prošla generální rekonstrukcí.

Průvodkyní na komentované vycházce je Martina Dvořáková a zástupce majitele budovy, který zodpoví veškeré dotazy k běžnému nebo třeba i nouzovému provozu budovy. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

 • Místo setkání je u recepce v kancelářské části polyfunkčního domu Quadrio (uvnitř budovy). Recepce se nachází za vstupem s otočnými dveřmi z Purkyňovy ulice. Není nutné se nahlašovat, stačí vyčkat.
 • Vstup do prostor Quadrio v rámci komentované prohlídky s Open House Praha je umožněn pouze na vlastní nebezpečí. Prostory nejsou vhodné pro děti, osoby s pohybovým handicapem či osoby trpící strachem z výšek a omezených prostor.
 • Na začátku akce samotné budou účastníci proškoleni o bezpečnosti, souhlas s pravidly pohybu po areálu bude nutné na místě potvrdit i písemně.
 • V prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu obezřetně a ohleduplně, následovat pokynů průvodce.
 • Větší zavazadla jsou nepřípustná, nevhodné jsou i batohy běžných rozměrů. Je doporučeno si na prohlídku vzít pouze menší tašku přes rameno/kabelku.
 • Fotografování je návštěvníkům povoleno na terase objektu.
 • Předpokládaná délka akce je min. 90 minut.
 • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ nouze uveden na vstupence.
 • Velikost skupiny je omezena kapacitou i obtížnou přístupností prostor.
 • Vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
 • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou informováni a informace bude zveřejněna na webových stránkách pořadatele.
 • Organizátor na akci může pořizovat fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články