Venku v přírodě – pásmo filmů

16. 5. 2024 19:00, Liberec

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kinovarsava.cz
Místo
Kino Varšava
Frýdlantská 285, Liberec
zobrazit na mapě

Pásmo krátkých filmů se promítá v rámci Nisa Film Festivalu 16. května 2024. K filmu Biomasakr se dostaví tvůrci David Hamr a Vojtěch Vild.

Biomasakr / Matěj Beran, Vojtěch Vild, David Hamr / Česko 2023 / 54 min. – Česká republika každý květen pravidelně zežloutne, protože jen samotná řepka olejná zabírá přibližně 16 % veškeré orné půdy. Z velké části je to proto, že se využívá jako obnovitelný zdroj energie pro naše automobily ve formě biopaliva. Nemáme ale k dispozici podstatně lepší zdroj obnovitelné energie třeba ve formě fotovoltaiky? V hrubě autentickém snímku se to kavárenští intelektuálové David a Vojta rozhodli experimentálně vyzkoušet. Na rok se tak z nich stávají zemědělci, chemici i elektrikáři a po cestě za poznáním přicházejí o nejednu iluzi.

Pond – Po traumatické příhodě na moři už není Merle co bývala a je zamlklá. Při útěku na vesnici se zaplete do prastarého tajemství, které její život změní znovu.

Pojďme se vykoupat – Čtyři mladí uprchlíci, kteří se jedou ve své „nové vlasti“ vykoupat, se uprostřed jezera dostanou do nesnází. Snímek podle skutečné události.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články