Vladimir 518 & Sifon

25. 7. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.crossclub.cz/cs/
Místo
Cross Club
Plynární 23, Praha
zobrazit na mapě

Vladimir 518 a Sifon ze skupiny WWW se opět představí před klubem Cross. Dvě stálice českého rapu spolu stále přichází s aktuálním zvukem i lyrikou.

Vladimír Brož (narozen 1978) známý také pod pseudonymem Vladimir 518, začínal jako výrazná postava pražské graffiti scény, později se věnoval především hudebním projektům, ilustracím, komiksu nebo scénografii. Spolupracoval s experimentální divadelní skupinou TOW (např. Noční můra, 2004 nebo Turing Machine, 2006), je zakladatelem audiovizuálního projektu Spam (Karel Gott Prager, 2009; Bit, 2010, Smrt, 2014) a komiksových novin Kix. Samostatnou kapitolu tvoří jeho hudební projekty se skupinou PSH i sólová alba, za které získal řadu ocenění (např. cena Anděl 2008, 2013).

Výrazným počinem je založení labelu a nakladatelství BiggBoss. Jeho projekt Kmeny vznikl také jako dokumentární seriál pro Českou televizi. V roce pak 2022 po 10leté práci vydal pod hlavičkou Bigg Boss svůj zatím největší knižní počin Architektura 58–89. K tomuto projektu v současné chvíli zároveň vzniká dokumentární seriál pro Českou televizi (2023) a celorovečerní dokumentární film se stejnojmeným názvem (2024).

Pražská formace WWW je mnohými fanoušky i hudebníky označována za vůbec první zásadní domácí hiphopovou kapelu. Rapper, hudební producent a skladatel Ondřej Anděra alias Sifon je od počátků hlasem i tváří tohoto tělesa, které se od tradičnějšího pojetí žánru z počátků kariéry v posledních letech přesunulo k experimentálnímu a osobitému mixu rapu, elektroniky a moderní poezie. Jeho texty jsou spíše abstrahujícími impresemi, zdůrazňujícícmi rytmickou podstatu slov, jejich mnohovýznamovost a zvukovou barvitost.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články