poster
Artzóna ušima dnes poprvé! Ilustrační foto: Florante Valdez, pixabay.com

Už jsme dále nedokázali odolávat četným přáním našich čtenářů, kteří prahnou po audioverzích artzónových článků. Proto přicházíme s první porcí podcastů. Výběr byl jednoduchý: jedná se o nejčtenější kousky za loňský rok. Namluvili je pro vás Kristýna Frejová a Martin Stránský.

Všechny audiomateriály pak najdete TADY.

Tyna Kristýna Frejová ženským hlasem Artzóny, foto: archiv

Kristýna Frejová (*1971). Narodila se v Praze hercům Věře Galatíková a Ladislavu Frejovi. Vystudovala herectví na DAMU, nastoupila do angažmá v pražském divadle Labyrint, což je dnešní Švandovo divadlo – a právě na tuto scénu se vrátila roku 2002, když předtím nějaký čas pro změnu pobyla v angažmá v divadle Rokoko. Nyní je na volné noze. Pohostinsky hrála a hraje na různých scénách, nejnověji v pražském Divadle Ungelt v inscenaci Jak zabít komika (premiéra 18. 12. 2018). Spolupracuje s Českým rozhlasem, namluvila několik audioknih.

Martin Stránský mužským hlasem Artzóny, foto: archiv

Martin Stránský (*1970). Narodil se v Jihlavě. Už roku 1983 stál na prknech – hrál v Horáckém divadle Jihlava, a to hned v několika rolích. V sezoně 1988/1989 působil tamtéž jako elév. Pražskou DAMU absolvoval v roce 1993. Téhož roku nastoupil do angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde je doposud. Vytvořil zde desítky rolí. V Praze hostuje v Divadle pod Palmovkou.  Od devadesátých let se intenzivně věnuje dabingu, pracuje pro Český rozhlas a namluvil několik audioknih.

Související