Bdění pro Ukrajinu
Třídenní livestream Bdění pro Ukrajinu končí v sobotu 5. 3. 2022, foto: Studenti pro Ukrajinu

„Prosíme občany České republiky o solidaritu a aktivní pomoc lidem, kteří se v těchto momentech ocitají vlivem kremelské agrese v nesnázích či ohrožení života. Setrvejme a nespoléhejme na dosavadní pohodlí Evropy. Vyzýváme světové společnosti, aby finančně podporovaly Ukrajinu a s okamžitou platností zablokovaly své služby v Ruské federaci. Neusínejme! Bděme pro Ukrajinu, která bdí pro nás. Bděme pro principy svobody a budoucnost Europy!“ uvádějí zástupci iniciativy Studenti pro Ukrajinu.

Program je složený z celé řady vystoupení, připravují se performance, koncerty, loutkové divadlo, scénická čtení a vzkazy herců Národního divadla. Mimo jiné proběhnou i dialogy s odborníky k aktuální situaci ve světovém dění. Mezi již potvrzenými osobnostmi z pražského kulturního prostředí jsou Martin Ryšavý, Václav Kopta či Jan Komínek.

Studenti pro Ukrajinu

Iniciativa Studenti pro Ukrajinu je sdružení studentů, které vzniklo v okamžité reakci na útok Ruské federace na Ukrajinu. Cílem iniciativy je spojit a aktivizovat studenty po celé České Republice, ale také komunikovat se zahraničními institucemi, za cílem sjednocení humanitárních a protiválečných aktivit.

Související