Nač jste se dívali na Artzóně.cz v roce 2018?

poster
Naši respondenti mezi sebou samozřejmě nesoupeří. Proti sobě je staví výhradně naše analytické oddělení. Foto: Susanne Jutzeler

….and the winner is… Markéta Lukášková!

Ještě nedávno to byla „jen“ talentovaná novinářka, publicistka a bloggerka, která se vyznačovala zrzavou hřívou a tím, že byla „hustá“ na internetech. Dnes je z ní autorka dvou bestsellerů, Losos v kaluži a Panda v nesnázích, pracuje na scénáři podle prvního z nich a vedle toho vede kursy Amazing 12 v pražském centru Železná koule.

V rubrice Qs klademe osobnostem většinou a úmyslně ne zcela duchaplné otázky, protože máme za to, že tahle hra může mít něco do sebe. Markéta Lukášková celou estrádu ustála s grácií a navíc se její video stalo nejsledovanějším za rok 2018. Gratulujeme… jo – a díky!

Marketa video
Markéta Lukášková se směle postavila přetěžkým otázkám Artzóny.

Ironie s vážnou tváří: Adéla Elbel

Málokdo dokáže vyprávět absurdity takových rozměrů s tak vážným obličejem, i to je kus úspěchu stand up komičky Adély Elbel. Překladatelku, zpěvačku, performerku a textařku jsme vyzpovídali pro rubriku Qs v okamžiku, kdy vystoupila na pražském Hlavním nádraží z vlaku. Druhá nejsledovanější věc Artzóny.cz za rok 2018.

poster
Komičku a překladatelku Adélu Elbel jsme zpovídali mimo jiné i na pražském Hlavním nádraží. Proč? Dozvíte se v rozhovoru, foto: Artzona.cz

Společenská tabu v podání režisérky Piaoyu Xie

Narodila se 1991 na jihu Číny. Po získání bakalářského titulu na Hongkongské baptistické univerzitě, kde studovala film, se přestěhovala do Prahy, kde je nyní zapsána na magisterském studiu režie na FAMU. V rubrice Profil představujeme mladé a nadějné talenty všemožných uměleckých disciplin a jejich práci. Rozhovor s Piaoyu Xie stejně jako čtyři její krátkometrážní filmy jsou třetím nesledovanějším materiálem roku 2018.

Portret Xie
Filmařka Piaoyu Xie při natáčení profilu pro Artzónu.cz, foto: archiv

Rostliny jako vyjadřovací prostředek Lucie Králíkové

Nakládá s květinami na mnohý způsob, ale snad žádný z nich není úplně obvyklý. Květiny jsou pro ni zprávami i bytostmi svého druhu, nezbytnou součástí světa, přičemž aspekt květinové krásy není pro Lucii Králíkovou rozhodující.

V Profilu jsme Lucii Králíkovou představili i jako spoluautorku skupiny Czechia nebo badatelku v oblasti lidových obyčejů. Čtvrté místo!

poster Efemer
Lucie Králíková a květy všecky, foto: Artzona.cz

Temný a dramatický režisér Jan Kačena

Narodil se v roce 1982. Základní školu a gymnázium absolvoval v Mostě, v roce 2008 zakončil studia divadelní dramaturgie na brněnské JAMU. Jan Kačena režíruje v divadle od roku 2004, působí na pražských scénách Meet Factory či A Studiu Rubín.

V Profilu jsme představili nejen jeho, ale i jeho audiovizuální tvorbu. Pátý nejsledovanější materiál roku 2018.

Kacena
Režisér Jan Kačena v Profilu Artzóny, foto: archiv

Související