Poslechněte si kapelu Dingo v rámci Wombat Sessions

Skupina Dingo
Novým přírůstkem do série Wombat Sessions je záznam živého vystoupení Dingo, zdroj: YouTube

U zrodu pražské kapely Dingo stáli zpěvák, autor textů a hráč na balalajku Michal Drozen a Štěpán Dlouhý, který v kapele střídá banjo, kytaru, mandolínu, ukulele a doprovodný zpěv. Během devíti let se do kapely postupně přidali tři další členové – Jan Kostohryz s basou a foukací harmonikou, kytarista Mikoláš Zika a nakonec i bubeník Šimon Bierhanzl, díky němuž začala kapela opravdu koncertovat.

První, eponymní album, nazvané Dingo, přišlo na svět v říjnu 2019 – vyšlo na nezávislém labelu Stoned To Death a zvukově se na něm podílel Ondřej Ježek. Nástroje i název napovídají, že hudebně se kapela řadí do žánru country, podle členů také „western country music z východu“. V anglických textech se ale neloudá kovboj prérií nebo tramp nočním lesem, nýbrž mladý kluk po pražských uličkách. Členové kapely se do country stylizují i vizáží: od vysokých bot po kovbojské klobouky a celý koncert často odehrají se stoickými výrazy pistolníků unavených bezútěšným životem, kdy nevíte, kdo vás zpoza rohu sejme a pošle na věčnost, tak proč se vzrušovat…

Poslechněte si skupinu Dingo
Poslechněte si skupinu Dingo při koncertu v rámci série Wombat Sessions, zdroj: Youtube

Za Wombat Sessions stojí zvukařská platforma Mr. Wombat. Jde o uskupení pěti kamarádů, kteří se vydali cestou DIY zvukové tvorby. Oslovit platformu Mr. Wombat může každý, kdo má chuť v jejím studiu nahrávat nebo vystoupit. Pochopitelně, že spolupráce má určitou dramaturgii, kterou Mr. Wombat uplatňuje. Všechna dosavadní vystoupení v rámci Wombat Sessions jsou k dispozici na YouTube kanálu této platformy.

Související