Fotoreportáž: Co by tomu říkal Havel? Barrandovský bazén ožil. Aspoň na chvíli

Z akce Cukr plenér
Z akce Cukr plenér, která se uskutečnila 7. srpna 2020 v Praze, foto: Karolína Fialová

Organizátoři takzvaného Cukru často pořádají akce na netradičních či opuštěných místech. Ta poslední se uskutečnila tento měsíc a trvala od jistého pátečního večera do poledních hodin druhého dne. Na bývalé koupaliště, jehož dominantou je torzo skokanského můstku, mezitím z teras shlíželi developeři plánovaného hotelu.

Cukr dopřává útěk od každodenního řádu, ale i od pravidel zavedených nočních klubů. Kolektiv organizátorů si zakládá na atraktivním vizuálu, s tím souvisí i výběr lokalit. Konkrétní místo se návštěvníci často dozvědí pouze z GPS souřadnic. V některých případech právě kvůli nevšedním lokalitám zvolených parties dochází k přesouvání události na poslední chvíli, nebo i k předčasnému ukončení.

Informace o budoucích či minulých akcích lze dohledat stěží, událost je vždy poněkud obestřena tajemstvím. Cukru se na pražské scéně podařilo etablovat natolik, že reklamu v podstatě nepotřebuje a informace o konání další party se dostanou vždy včas do těch správných kruhů. Jak vypadal zatím poslední, barrandovský Cukr, na to se můžete podívat ve fotoreportáži Karolíny Fialové.

Z akce Cukr plenér Z akce Cukr plenér, která se uskutečnila 7. srpna 2020 v Praze, foto: Karolína Fialová

Související