Poslechněte si kapelu Tribe-J v rámci série Wombat Sessions

Tribe-J
Introvertní experimentální rock, který se dostane pod kůži, zdroj: YouTube

Tříčlenná kapela Tribe-J hraje experimentální post rock plný zasněných pasáží, které střídá naléhavost, důraz. Dali se dohromady v roce 2016 a v sestavě kytara, baskytara, bicí začali vystupovat, nejprve ve svém domovském Hradci Králové. Raději koncertují, než nahrávají, zatím je tedy možné slyšet na jejich profilu na Bandzone pouhé čtyři skladby a na YouTube shlédnout dvě živé sessions.

Z jejich projevu je znát, že se hudbě věnují dlouho a intenzivně. „V zásadě klademe důraz na experiment, ať už rytmický, nebo harmonický. Když po nás někdo chce vědět, co hrajeme, většinou mu radíme, aby si nás poslechl naživo a udělal si vlastní obrázek. Pro ty nejneodbytnější: Hrajeme něco jako experimental math-rock s jazzovými a tanečními prvky“, definovala styl Tribe-J pro Headliner kytaristka Jitka Jägerová.

Tribe-J
Pusťte si záznam koncertu kapely Tribe-J, zdroj: Mr. Wombat / YouTube

Jitka už svých od pěti let hrála na klavír a ke kytaře se dostala přes hru na bicí. V minulosti vystupovala s hradeckou popovou formací XO. Bubeník Jan Kohout pak začal s Jitkou improvizovat, a nakonec se k nim přidal baskytarista Jáchym Vencl. Aktuálně s nimi ale hraje na bicí Vojtěch Vaida.

Do sebe zapletené kytarové rify Tribe-J přecházejí do energických závěrů, ale zvuk ani tehdy neztrácí na čistotě. Vzhledem k tomu, že jejich hudba postrádá vokály, nemusí se přizpůsobovat klasické písňové struktuře sloka-refrén. Umožňuje to snadno se do jejich hudby ponořit, nechat se jí volně unášet.

Za Wombat Sessions stojí zvukařská platforma Mr. Wombat. Jde o uskupení pěti kamarádů, kteří se vydali cestou DIY zvukové tvorby. Oslovit platformu Mr. Wombat může každý, kdo má chuť v jejím studiu nahrávat nebo vystoupit. Pochopitelně, že spolupráce má určitou dramaturgii, kterou Mr. Wombat uplatňuje. Všechna dosavadní vystoupení v rámci Wombat Sessions jsou k dispozici na YouTube kanálu této platformy.

Související