Tihle lidé „mohou“ za to, jak vyhlížejí stránky ArtZóny
Grafická podoba stránek ArtZóny je dílem Anymade Studia. Jakou má toto studio historii? Čím se etablovalo? Na to odpovídá následující text. A v rozhovoru, který natočil Marek Delong, zakladatelé Anymadu hovoří o vztahu designu a umění či o mechanismu designérských trendů a mód.
Pražské Anymade Studio se zkraje loňského podzimu skloňovalo v médiích v souvislosti s vítězstvím v soutěži o novou vizuální identitu Galerie hlavního města Prahy. Je to další potvrzení sílící pozice této skupiny, jejíž počátky se datují do roku 2007, kdy myšlenka na „anymade“ (tedy „cokoliv dělat“) vznikla mezi studenty brněnské FAVU Petrem Cabalkou a Filipem Neradem (a k nim se ještě přiřadil Jan Šrámek aka VJ Kolouch). Jak Cabalka a Nerad vyprávěli v květnu 2012 v rozhovoru pro pořad České televize Kultura.cz, potřebovali peníze na život, prostě na provoz, a hledali způsob, jak dělat to, co umí, co je baví a přitom se tím živit. Jejich produkce však nebyla a není ryze jen grafická: kromě grafického designu vytvářejí ilustrace, tzv. motion design (tedy design využívající video a filmové postupy), mají za sebou výstavy.
Anymade StudioV portfoliu studia – momentálně však portfolio není veřejně k vidění, své webové stránky Anymade rekonstruuje – se nachází například vizuální identita organizace CZECHDESIGN, Festivalu Fotograf, značky Bastl Instruments, concept storu Basmatee, galerie Designum. Za grafické zpracování publikace František Frank Frantík François Kupka, kterou vydala Národní galerie v Praze, byli nominování na cenu Czech Grand Design 2013. Tato kniha – označovaná též jako FFFF Kupka – nevšedním způsobem prezentuje pět stěžejních malířových děl ze sbírek Národní galerie; jde vlastně o svého druhu bibliofilii. Některé tituly graficky upravené Anymade Studiem bodovaly v tradiční soutěži Nejkrásnější české knihy.