Absolventská přehlídka ateliéru módní tvorby 2024

23. 6. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Klementinum
Karlova 1, Praha
zobrazit na mapě

Letos bude v Ateliéru módní tvorby pod vedením Mira Saba obhajovat své závěrečné práce rekordních 11 studentek a studentů. To je výzva k oslavě módy a smysluplným důvodem k uspořádání vlastní módní přehlídky nazvané AMT 6:5.

Tímto ateliérem již prošli významní Čeští návrháři jako Zuzana Kubíčková, Hana Zárubová, Monika Drápalová nebo Vanda Janda.

Závěrečné kolekce ještě patří ke školní práci ale jasně předávají zprávu o tom, kam bude směřovat budoucí tvorba mladých tvůrců. Tedy představené práce nejsou zatížené vidinou komerčního úspěchu, ale dávají prostor vměstnat veškerou kreativitu do uměleckého konceptu oděvů.

Tato jedinečná akce, jíž organizují studující ateliéru za podpory UMPRUM, se uskuteční díky memorandem stvrzené spolupráci v reprezentativních prostorách barokního komplexu Národní knihovny ČR, Klementina. Během přehlídky na Révovém nádvoří bude k vidění více než sedmdesát modelů jedenácti autorů.

Konkrétně se představí absolventi diplomového ročníku Lenka Hanzáková, Martin Humpolák, Štěpán Mareš, Natálie Szegeny, Natálie Repkovská. Za bakalářský ročník uvedou své práce Markéta Hájková, Dominik Švarc, Adéla Králíková, Tobias Schubert (Tobias Equipment), Noémi Špontáková a Linda Vondrášková.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články