Akvarelový kurz s umělcem Ondřejem Malečkem: Portrét

2. 12. 2023 10:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.ngprague.cz/o-nas/budovy/veletrzni-palac/
Místo
Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha
zobrazit na mapě

Cílem výtvarného kurzu Akvarel je přiblížit lidem techniku akvarelové malby, která zažila svůj vzestup v 19. století a pomohla otevřít dveře do moderního umění, ve kterém si své místo drží dodnes. Jedná se o svižnou a okouzlující disciplínu výtvarného umění, která umožňuje živý a rychlý záznam myšlenek. Účastníci se naučí pracovat s pevným řádem a precizností, ale nechají se překvapit i kouzlem náhody a zůstane jim také dost místa pro volnost. Ve vyváženosti těchto dvou kontrastů je ukryta magie akvarelu.

Portrét : Důležité téma, které dokazovalo, že fotografii se nepodařilo nahradit malbu, např. právě díky živosti akvarelu a schopnosti vyzdvihnout a povýšit třeba jen určitý detail. Při práci účastníci využijí živý model. Vyhrají si s pleťovými tóny a mohou zkombinovat různé metody práce, které si přiblíží. Účastníci se pokusí tedy zapojit i různé výtvarné prostředky (akvarelová pastelka a jiné).

Dílna Akvarelový kurz s umělcem Ondřejem Malečkem je rozdělena na několik lekcí, které jsou odstupňované, a má tak určitý vývoj, ale zároveň umožňuje přihlásit se pouze na jednotlivá témata. V úvodu vždy proběhne krátká přednáška, prohlídka části výstavy, která se k danému tématu vztahuje. Dále naváže plněním drobných a celodenních úkolů pod vedením lektora Ondřeje Malečka

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články