Alinde Quintet

30. 11. 2023 18:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kpsmichov.cz/
Místo
Komunitní Prostor Smíchov
Na Doubkové 2040/8, Praha
zobrazit na mapě

Alinde Quintet je čerstvým držitelem 3. ceny v mezinárodní soutěži Carla Nielsena v Kodani. Soubor byl založen v roce 2019 předními zástupci mladé generace interpretů. Jeho nynějšími členy jsou Anna Talácková (flétna), Barbora Trnčíková (hoboj), David Šimeček (klarinet), Kryštof Koska (lesní roh), Petr Sedlák (fagot), kteří jsou absolventy prestižních univerzit v Londýně, Bruselu, Lublani, Lyonu, Praze a Brně.

Soubor je vítězem mnoha mezinárodních soutěží – Bucharest International Wind Quintet Music Competition, ODIN International Chamber Music Competition, OPUS International Chamber Music Competition a držitelem zlatého pásma v soutěžní přehlídce Antonína Dvořáka v Praze.

Členové souboru zastávají vedoucí pozice v předních českých orchestrech – v Orchestru Národního divadla v Praze, Filharmonii Brno, Symfonickém orchestru hl. m. Prahy FOK, zároveň působí v České filharmonii, Symfonickém orchestru Českého rozhlasu a v PKF – Prague Philharmonia. Své orchestrální zkušenosti v minulosti získávali mj. v mládežnických orchestrech Gustav Mahler Jugendorchester a European Union Youth Orchestra. Alinde Quintet je zařazen na Listině mladých umělců Nadace Českého hudebního fondu a pravidelně koncertuje po celé republice.

Program:

  • Gioacchino Rossini: Předehra k opeře Lazebník Sevillský
  • Antonín Rejcha: Dechový kvintet d moll, op. 100 č. 2
  • Samuel Barber: Letní hudba pro dechové kvinteto op. 31
  • Robert Muczynski: Dechový kvintet, op. 45

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články