And

1. 11. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.jatka78.cz/
Místo
Jatka78 - Velký sál
Bubenské nábřeží 306/13, Praha
zobrazit na mapě

Lepší je chtít být sám, než zůstat sám.

Jiří Pokorný pro Dekkadancers uvádí novou tanečně-pohybovou inscenaci And o blízkosti i vzdálenosti mezi lidmi. Poukazuje na současné sociální prostředí jakožto rozpadající se systém, ve kterém se ztrácejí vztahy.

Samota může být restart, nový začátek, nezávislost i síla. Samota nemusí být osamělá. Osamělým se však člověk stává, když sám sebe nevnímá jako součást celku, protože žádný člověk není ostrov.

Písmeno „a“ reprezentuje symbol propojení. Představuje jednotu nebo místo, ve kterém je možné objevovat zcela nové obzory v navazování mezilidských vztahů. Sjednocuje rozporuplnost životů a přivádí člověka k vyššímu stavu vzájemného porozumění, protože význam „a“ je společný všem bez rozdílu.

Jiří Pokorný
Jiří Pokorný (1981) je český tanečník, choreograf a lektor, který se prosadil v zahraničí. Jako performer byl angažován v NDT pod vedením Jiřího Kyliána a poté pokračoval ve své profesní dráze s Crystal Pite a její company Kidd Pivot. Je jednou z mála osobností, jež získala důvěru od Crystal Pite k nastudování a předávání jejích choreografií vybraným souborům. Je autorem řady uznávaných choreografií a ke spolupráci s Dekkadancers se vrací po 10 letech od svého debutu pro tento soubor s kusem Černé mraky nepláčou.

Vhodné pro diváctvo starší 10 let.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články