Ari Abdul

8. 9. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.rockcafe.cz/
Místo
Rock Café
Národní 116/20, Praha
zobrazit na mapě

Zpěvačka Ari Abdul vystoupí 8. září ve 20:00 v pražském Rock Café.

Arianna Abdul, na TikToku známá také jako imaginary.ari nebo profesionálně jako Ari Abdul, je zpěvačka a skladatelka, která se proslavila poté, co její debutový singl Babydoll získal popularitu na TikToku.

V její hudbě je možné slyšet Lanu Del Rey i The Neighbourhood, svůj první song ale napsala jen tak pro pobavení. „Nikdy jsem netoužila stát se hudebnicí. Všechno je pro mě nové, ale absolutně to miluju,” popisuje Ari Abdul události posledního roku od doby, kdy dokončila střední. Debutový singl Babydoll jí vynesl instantní úspěch, když zaznamenal víc než 100 milionů streamů, které každým dnem narůstají.

Abdul žije v New Yorku a pochází z hudební rodiny, kde se poslouchalo všechno od latinských rytmů přes rap metal nebo vintage rock až po pop generace Z. Kreativitu má v krvi: „Poznámky v telefonu mám plné slov a nápadů. Kdykoli na mě přijde inspirace, sednu a píšu.” Na Babydoll se dotýká tématu opuštění, se kterým se podle vlastních slov cítí velmi spjatá. Debutové EP CCTV z loňského roku má oproti tomu širší perspektivu a odkazuje k hororové poetice: „Byla jsem ta holčička ve třídě, co ostatním dětem vypráví, že duchové jsou skuteční a nejspíš jsem jim tak způsobila noční můry,” směje se Abdul a dodává, že je pro ni důležité vyprávět příběh a vytvářet koncept.

Tohle je teprve začátek. Ari Abdul má obrovské plány – hudbu přijímá ve své celistvosti a nápady nechává přistát, kdekoli se jim zachce. „Jsem vážně takový neklidný člověk a moc mě to baví. Odjela jsem svoje první turné a pořád nechápu, že se to děje. Vidět lidi, jak křičí z plných plic, je sen.”

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články