Art Sounds: Jan Jouza & Markéta Vokáčová & další

4. 6. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.galerierudolfinum.cz/cs/
Místo
Galerie Rudolfinum
Alšovo nábřeží 12, Praha
zobrazit na mapě

Galerie Rudolfinum nabízí možnost užít si hudbu mezi vystavenými díly. Art Sounds je nový společný program Galerie Rudolfinum a České filharmonie ve výstavě Zhanna Kadyrova: Unexpected. Veškeré termíny a program jsou k nalezení zde.

Ve vybrané úterky od 17:00 do 18:00 můžou navštěvníci přímo ve výstavních sálech zažít sérii krátkých hudebních performancí v podání členů České filharmonie. Délka každého vystoupení je 10 až 13 minut. Vybraný repertoár volně reaguje na výstavu Zhanny Kadyrovy a její témata. Hudební program zazní v daný den opakovaně. Tak mají návštěvníci příležitost si jej užít několikrát za sebou, nebo se můžou rozhodnout pouze pro jednu hudební reflexi a po ní se vydat výstavou dál.

V úterý 4. června zahraje: Jan Jouza a Markéta Vokáčová (housle), Vlasta Beranová (viola), Josef Dvořák (violoncello).

Program:

  • Johann Sebastian Bach: Preludium z Partity č. 3 E dur
  • Dmitrij Šostakovič: Smyčcový kvartet č. 7
  • Ottorino Respighi: Siciliana

Výstavní sál č. 4. Přenesený lustr z rozvalin sálu Domu kultury z Beryslavi. Cosi ze vzpomínek ve tmě, třpyt světla a tónů. Výstavní sál č. 7. Chladný kov. Zlo se šíří. Ohnivý konec. Rakety letí, cíl je nejistý. Masarykova pracovna. Květiny v rozbořených domech. Když nezůstanou bez pomoci, přežijí. Je to naděje pro lidstvo, příslib pro budoucnost.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články